Monday, April 11, 2016

Avastused aias

Sel nädalavahetusel oli pisut mahti aias ringi uudistada. Avastasin, et vastupidiselt varasematele kahtlustele kasvab meil aias siiski ka väike punt märtsikellukesi. Lumikellukesi on absoluutselt igal pool, nii aias kui ka aiast väljas, nii peenardes, hekkide all kui ka murus.
Juba mõni aeg tagasi märkasin, et peenardes hakkavad mingid taimed oma punaseid ninasid mulla seest välja pistma. Kahtlustan, et tegemist võib olla pojengidega. Ootame ja vaatame, eks näis, mis neist tuleb.
Järgmiseks avastuseks olid pisikesed valgeõielised taimed, mida ma varem pole üldse tähele pannud. Kui kellelgi on aimu, millega on tegemist, siis kuulan huviga.
Minu suureks rõõmuks kasvavad meil ka krookused. Mulle meeldivd nad eriti siis, kui õied pole veel lahti läinud. Praegu ongi meil suurem osa krookustest nagu valged küünlad muru sees püsti.
 Üks isend oli siiski ka otsustanud juba oma õiepunga lahti teha.
Pisut piilusin ka meie viljapuid ja -põõsaid. Astelpajudel on pungad juba päris suured ja ega teisedki palju maha jää.

Aiast väljas tegutseb meil jätkuvalt hulk metsaelanikke. Lauri on päris mitmel päeval näinud metskitsi maja ümber askeldamas. Aeg-ajalt on näha päris pirakaid jäneseid. Sookurgede häält on juba paar nädalat igapäevaselt kuulda ja nüüd lõpuks nägin neid ka üle meie põllu lendamas. Metsanotsud on jälle käinud heinamaal tuhnimas.
Ma ei suuda vist suve ära oodata. Tahaks juba paikseks jääda, aga juunini tuleb veel Tallinna vahet pendeldada. Õnneks tuleb kohe-kohe puhkus, siis saab (soodsate ilmastikuolude korral) näpud mulda pista.

No comments:

Post a Comment