Monday, May 2, 2016

Kevadtalgud

Kevadpüha tähistasime seekord talgutega. Seadsime eesmärgiks lõkkeplatsi rajamise ja okste tassimise. Lõkkeplatsi otsustasime teha heinamaale, sest see on enam-vähem ainuke koht, mis jääb metsast nõutud kaugusele. Alustasime mätaste kaevamisega. Valisime kaevamiseks sellise koha, kus metsanotsud olid osa tööd juba ära teinud.
(See esimene pilt on küll pisut varem tehtud ja seega illustratiivse väärtusega.) Sellele järgnes tõhus labidatöö ja kivide tassimine.
Tulemus jäi päris kena.
Siiski tuleb platsiga veel natuke vaeva näha, sest ringi ümbrus vajab veel lahtikaevamist ja kulu kokkuriisumist. Kuna eile oli nii palav päev ja vihma pole mõnda aega sadanud, siis esialgu me veel ei tihanud tuld teha, sest maapind on ümberringi krõbekuiv. Võimalik, et pikemas perspektiivis tuleb lõkkeaset natuke suuremaks teha, aga esialgu võib tulemusega päris rahule jääda.
Minu jaoks on suur asi ka see, et maja juures olevatest oksahunnikutest sai üks ära tassitud ja ka aiaäärtest, kuhu aegade jooksul on teadmata põhjusel kogunenud igasugust oksarisu, sai hunnikuid väiksemaks.
Siin näiteks oli enne  suur hunnik männioksi, aga nüüd näeb täitsa hoovi moodi välja.
Jämedamad oksad läksid kuuri juurde saagimist ootama ja peenem oksaräga ootab esimest lõket.
Boonusena leidsime sobiva koha ka kiigele ja pesunöörile.
Suur töö sai tehtud, aga palju rohkem on veel ees. Aitäh kõigile abilistele!

No comments:

Post a Comment