Thursday, June 9, 2016

Kuurikoristus

Kuurikoristamise mõtteid olen mõlgutanud juba jupp aega. Ühel päeval võtsingi asja käsile, sest igasugu träni oli seal nii palju, et mingeid mõistlikke asju seal eriti hoiustada ei andnud. See võttis aga omajagu aega, sest meie eelkäija oli kuuridesse ladustanud põhimõtteliselt kõike, mida koguda annab, alustades veekanistritest ja konservipurkidest ning lõpetades vaibatükkide ja juhtmetega.
Alustasin sellest, et tassisin kogu kolu kuurist välja ja püüdsin selle nii hästi-halvasti kui oskasin, ära sorteerida. Veekanistritega oli lihtne, sest meil on külas olemas pakendikogumiskonteiner. Eraldi hunnik tekkis ohtlikele jäätmetele (nt kahtlase sisuga pudelid, kemikaalid, elektroonikajäätmed) ja vanametallile. Seda viimast oli lausa nii palju, et otsustasin võtta vaevaks ja kontakteeruda kohaliku vanametalli kokkuostuga.
Nüüd oleme sellest kaks autotäit ära vedanud. Üsna tülikas ettevõtmine, sest nt tugitoolivedrustus (või mis iganes suured vedrud meil seal vedelesid) võtab nii palju ruumi, et peale selle enam suurt midagi peale ei mahu. Ja neid oli meil kolm tükki (nüüd on üks veel järel). Kui nüüd keegi arvab, et me sellega rikkaks saime, siis nii lihtsalt see ei käi. Säärane kolu (roostes naelad, konservipurgid, plekk, traat, emailkausid jne) läheb kõik ühe nimetaja alla ja kui hästi läheb, siis kohalevedamisele kulunud bensiiniraha saab tagasi. Aga parem ikka kui niisama jäätmejaama viia. Oleme ära viinud ~130 kg vanarauda, aga arvan, et kaks käiku tuleb kindlasti veel teha. Samuti peaks ohtlikud jäätmed jäätmejaama vedama, aga meie jäätmejaam on üsna kehvadel aegadel lahti.
Igal juhul esimene kuuriosa näeb nüüd natuke inimlikum välja. Lauri isegi küsis: "Miks alati, kui naised koristavad, näeb see välja, nagu seal elataks?" :)

No comments:

Post a Comment