Friday, August 26, 2016

Elektripost

Meil seisis keset õue üks ütlemata õnnetu välimusega viltune ja poolpehkinud elektripost.
Andsime sellest juba kevadel Elektrilevile teada. Nad tegid suured silmad ja ütlesid, et väga hea, et neid teavitasime, sest niisuguseid poste ei tohigi enam olla. Lubasid ära vahetada. Töö tähtajaks määrati 8. juuli.
Juuni keskel helistati, et posti tullakse vahetama 20. juunil. Kõlas hästi - oleks saanud enne jaanipäeva ühele poole. 19. juunil helistati ja öeldi, et tormikahjustuste likvideerimise tõttu ei ole neil võimalik järgmisel päeval posti vahetama tulla. Uus post ise oli küll selleks ajaks juba kohale toodud ja tee äärde rohu sisse maha pandud. Aga teadmata aja taha lükati ka töö tähtaeg.
Ootasin siis natuke aega kuni tundus, et tormikahjustused peaksid likvideeritud olema. Võtsin Elektrileviga uuesti ühendust ja sain teada, et post vahetatakse välja augustis. Nüüd teisipäeval tehti see nali lõpuks ära. Nüüd on meil ilus sirge post (küljes tolkneva taimestikuga, sest muru, millele post paar kuud tagasi vedelema jäeti, oli vahepeal heinaks kasvanud) herilasemustrilise kinnitustrossiga. Näeb natuke turvalisem välja küll. Ja mulle meeldib, et nelja õhus rippuva traadi asemel on meil nüüd üks kaabel.
Nüüd peab ainult vana postiga midagi ette võtma. Betoonist osaga ei oska ma küll midagi tarka peale hakata, aga küllap puidule rakenduse leiab.

No comments:

Post a Comment