Thursday, September 29, 2016

Tihaste invasioon

Umbes nädal tagasi palus Viire, et tuletaksin talle meelde, kuidas neid kollase kõhuga linde nimetati. Imestasin, kust tal järsku selline küsimus tuli. Tema toa aknast välja vaadates sain oma küsimusele vastuse. Tellingutel, mis veel koja ehituse ajast Viire akna taha olid jäänud, askeldas ringi terve salk rasvatihaseid. Tol hetkel ma veel ei taibanud, mida nad sealt täpselt otsisid.
Nüüd, pärast nädalavahetust sai ka see küsimus vastuse. Ilmselgelt on ilmad vahepeal tublisti jahedamaks läinud ja kogu metsarahvas valmistub hoolega talvisteks katsumusteks. Nii ka rasvatihased, kes olid meie koja räästa alt tuuletõkkeplaadi ja selle tagant soojustusvilla leidnud.

Samal õhtul sai probleem (meie jaoks) ajutise lahenduse ja tuuletõkkeplaat voodrilauaga üle löödud.
Ajutise sellepärast, et tegelikult oleks vaja sinna tuulekastid ehitada, aga selleni me sedapuhku veel ei jõudnud. Tundub justkui mõistlik see tuulekastide asi korraga ette võtta siis kui kogu maja on soojustatud ja voodrilauad vahetatud. Aga võib-olla on see ainult minu rumal ettekujutus sellest, kuidas asjad peaksid olema. Ma ikka viimasel ajal iga paari päeva tagant imestan kui rumal ma ühes või teises asjas olen... Aga samavõrd olen nii mõneski asjas targemaks ka saanud :)
Igal juhul tihased peavad nüüd kusagilt mujalt endale pesasoojustamismaterjali hankima. Mitte et ma kade oleks, aga jube kahju on kui kogu suur töö ja vaev lihtsalt ära nokitakse...

No comments:

Post a Comment