Tuesday, October 31, 2017

Päike pudelis

Oktoobri keskel haigena kodus istudes avastasin poolkogemata eelmisel sügisel sügavkülma korjatud astelpajumarjad. Oleme neid terve talve, kevade ja suve kirunud, sest neid oli päris palju ja nende kõrval muudele sügavkülma potentsiaalselt mahtuma pidavatele asjadele enam eriti ruumi ei jätkunud. Nüüd tundus olevat viimane aeg nendega midagi ette võtta.

Astelpajusid kuumutada ei soovitata - nii pidavat kõik kasulikud vitamiinid välja minema. Seega moosikeetmise võimalus jäi välja. Toormoosi oleks muidugi võinud teha, aga see vist väga kaua ei säili ja astelpajumoosi naljalt niisama lusikaga purgist ei söö. No mõni võib-olla sööb ka, aga meie peres käib moos reeglina millegi peale või sisse.

Igal juhul pika mõtlemise peale meenus, et meil peaks kusagil olema miskine väike motoriseeritud mahlapress. Selle kapist välja otsisimegi. Natuke põristamist ja saigi toormahl valmis.
Ühest kannutäiest jätkus umbes nädalaks. Kasutasime seda enamasti kontsentraadina - valasime sortsu mahla klaasi, seejärel vett peale ja lõpuks segasime sisse juure lusikatäie mett. Maitses hästi - isegi lapsed jõid vaatamata üsna hapule maitsele rõõmuga :)

No comments:

Post a Comment