Wednesday, January 27, 2016

Lumeuputus

Uue aasta algus tõi meid tagasi argiellu, mis tähendas meie pere meespoolele võimalust jääda nautima rahu ja vaikust metsade vahel ning naispoolele kohustust naasta linnakärasse, et käia tööl ja lasteaias. Selline jaotus kestab loodetavasti vaid suveni. Seni püüame aga nädalavahetustel võimalikult palju maal viibida.
15. jaanuari õhtul viisime lapsed vanaema juurde ja sõitsime kahekesi maale. Õues tuiskas kõvasti ja nähtavus oli juba maanteel küllaltki halb. Valla teele jõudes avastasime end üpris raskesti läbitavalt teelt ja oma teeotsa jõudnud, seisime silmitsi lahtikaevamist vajava teega. Meid lahutas koduväravast ~400 m. Ega jäänudki muud üle kui labidas haarata ja teed lahti lükkama hakata.
Kui esialgu plaanisime vahetustega kühveldamist, siis õige pea selgus, et nii me kaugele ei jõua ning otsustasime, et kodust tuleb teine labidas lisaks tuua.
Kahe labida jõul edenes töö üpris jõudsalt.
Arvan, et meil kulus ~2/3 tee lahtilükkamiseks u poolteist tundi. Lund sadas järjest juurde. Väsimus oli juba kontides ja viimase kolmandiku kühveldamisele oleks ilmselt veel tubli tunnike läinud. Siis aga kuulsime maailma kõige ilusamat häält: lumesahk oli tulnud teed lahti lükkama! Meie suureks õnneks olime elektrikarjustega piirnevate põldude vahelt juba mööda jõudnud ning paiknesime täpselt sellises kohas, kus sahal oli võimalus meist mööda sõita ja ülejäänud tee kuni väravani lahti lükata.
Olime rõõmsad, et järjekordne ilmataadi vingerpuss on üle elatud. Tundsime heameelt sellegi üle, et olime just sel nädalavahetusel lapsed linna viinud ning nad ei pidanud autos külmetama ja ootama nii kaua kui meie teed lahti lükkasime. Eriti rõõmsad olime muidugi selle üle, et sahk tegi head tööd ning kuigi lund jätkuvalt sadas, ei olnud järgnevatel päevadel enam liikumasaamise või koju tagasi tulemisega probleeme. Läksime hea tundega tuppa, panime ahju küdema ning tõdesime auravate teetasside taga, et olime seljatanud järjekordse katsumuse. Kui mõnus on tunda rõõmu lihtsatest asjadest! Jäime huviga ootama, milliseid põnevaid üllatusi maaelul meile veel pakkuda on.

No comments:

Post a Comment