Tuesday, February 9, 2016

Katsumused jätkuvad

Lund jätkus endiselt kõikjale.

Sellest lähtuvalt otsustasime Lauri ja Kauri sünnipäeva korraldada lumetalgutena. Enne töö, siis lõbu. Nii saidki poisid kuuri ja sauna katused lumest puhtaks lükatud selle ajaga kui tüdrukud toas süüa tegid. Veetsime üheskoos mõnusa õhtu. Järgmisel päeval hakkasid juba päeva esimeses pooles pihta elektrikatkestused. Valges ei olnud see probleemiks ja enne päris pimeda tulekut pidavat elektriühendus taastuma.
Vahepeal läks Lauri rahvast Raplasse bussi peale viima, aga veel enne maantee peale jõudmist mängis jääs külavahetee neile vingerpussi ning lennutas kogu kamba põllule. Õnneks pääsesid kõik ehmatusega ning ühisel jõul saadi auto tee peale tagasi. Vahejuhtumist tulenevalt jõudsid kaaslased küll bussi asemel hoopis rongi peale...
Õhtul läks elekter taas ära. Nüüd oli juba päris pime. Eesti Energia teatel ei pidavat nende valgus meieni enne jõudma kui alles kell üks öösel. Mis seal siis ikka. Pisut häiriv oli vaid see, et hetkel kui toad pimedaks jäid, oli mul parajasti nõude pesemine pooleli ja  nii ma siis istusin seebiste kätega pesukausi taga kottpimedas ja üritasin kobamisi külma- ja kuumaveekopsikust söögiriistade loputamiseks paraja temperatuuriga vett kätte saada.
Lapsed, kes esimesest ehmatusest üle olid saanud, tundsid pärast küünalde põlema panemist uuest olukorrast suurt rõõmu. Kaur piilus mind naerdes tooli vahelt
ning Viire, kes oli mu kotist M&M'si paki leidnud, käis pärast iga kommi võtmist küünlavalgel vaatamas, mis värvi maiustuse ta seekord kätte sai.

No comments:

Post a Comment