Monday, May 16, 2016

Aianduse lainel

Sel nädalavahetusel oli mul lõpuks meeles nurmenukuõisi korjata. Kahjuks läks ilm jahedaks ja niiskeks, aga loodan, et nad kuivavad ikka kenasti ära.
Reede õhtul kaevasin aiast üles veel ühe peenratäie bergeeniaid (nagu ma sõber Google abiga lõpuks kindlaks tegin) ja viisin nad tiigi äärde. Asemele külvasin praegu aedastreid, kuigi nüüd juba mõtlen, et oleks pidanud mingid püsililled sinna asemele organiseerima. Eks siis peale astrite õitsemist tegelen sellega.

Seadsin sisse ka aiapäeviku, kuhu kavatsen üles kirjutada, mis, millal ja kuhu on maha pandud, millal sellest asja saab, kas tasub kasvatada jms.

Laupäeva veetsime "vaatlus- ja tegevuspraktikal" tuttavate juures. Lauri sai käed külge panna palkidest laudade saagimisele ja mul oli au tutvuda mesindusega.

Pühapäeva hommikul võtsin üle tüki aja jälle naabriga ühendust. Nägime lõpuks ka näost näkku ja saime kokkuleppele põllumaa kasutamise osas. Õige pea tulevad tema veised meie võilillede ja muu hea-paremaga maiustama :)
Päeval tulid meile abilised taaskord oksi tassima ja maad kaevama. Seda tööd meil jätkub. Loodetavasti saab järgmisel nädalavahetusel kartulid, porgandid ja oad ka lõpuks maha. Siis on sügisel natukenegi värsket saaki omast käest võtta. Õhtu lõpetasime grillimisega. Päris mõnus oli. Ja kui laupäeval tuli iga natukese aja tagant uus sabin vihma maha (mis taimedele oli kindlasti suureks kergenduseks), siis vaatamata sellele, et ka pühapäevaks lubas vihma, ei tulnud vähemalt meil küll tilkagi maha ja saime rõõmsalt aias toimetada.
Õunapuud juba õitsevad, samuti kullerkupud, maikellukesed ja iirised. Pojengide pungad on päris suureks paisunud. Ja Kaur õppis nädal aega tagasi ära uue sõna: "Lill". Nüüd saab ta seda palju kasutada :)No comments:

Post a Comment