Wednesday, June 1, 2016

Elektritööd

Meil on plaanis koda maha lammutada ja selle asemele vannituba ja esik tekitada. Seoses sellega oli möödapääsmatuks tööks elektrikilbi ümbertõstmine. Varem eksisteeris ta meil roostes rauakolakana koja välisseina ääres suures koledas kapis.
Kuna koja lammutamisega jääks see kapp ilmastikumõjude kätte ja pealegi ei taha me oma tulevasse loodetavasti uude ja ilusasse ruumi sellist jubedust jätta, oli tarvis see mujale panna. Helistasin Elektrilevisse ja uurisin, kuidas tuleb toimida. Sain vastuseks, et kõigepealt peab nende mees tulema ja plommid maha võtma, seejärel peab meil olema oma elektrik, kes kilbi ümber tõstab ja siis peab jälle tulema nende mees plommima. Plommide mahavõtmise ja uue plommimise vahele võib jääda kuni 2 nädalat. Helistasin siis ehitusfirmasse, kes meil koda ehitama hakkab, et saada teada, kas neil on võimalik nii väikese etteteatamisega meile elektrik sebida. Ei olnud. Õnneks on Eesti väike ja saime kellegi tuttava tuttava tuttava kaudu infot, kust kohalik elektrik leida. Tema oli juba järgmisel päeval nõus tulema asja üle vaatama ja nii saimegi kõik jooksma.
Enne kokkulepitud tööpäeva hakkasime uut elektrikilbi asukohta ette valmistama, Kuna enne oli meil seal riidenagi, tuli see kõigepealt maha võtta. Siis selgus, et peale seda jäi seina sisse nagikujuline süvend, mistõttu otsustasime seina löödud vineeri jms ka maha katkuda. Välja tuli pisut krohvine palksein, kusjuures palgivahed olid vist ka kinni krohvitud vms.
Pildil on kõrvalseinal natuke näha seda roosat krohvitud ja värvitud vineeri, mis meil enne seinas "ilutses". Lisaks olid kõik palgid pisikesi naelu täis.
Nokkisime kõik üleliigse seest ja vahelt välja ja jäime tulemusega üpris rahule. Kui elektrik kohale tuli, võttis palkseina eest leidmine teda natuke nõutuks, sest oli arvestanud süvistatava kilbiga. Aga koos otsustasime siis, et las jääb esialgu seinale ja kui kunagi köögiremonti tegema hakkame, siis laseme teha nii, et üldmulje korrektne jääks. Igal juhul on üks oluline asi nüüd korda tehtud. Uus kilp on seinal, peakaabel on välja vahetatud ja majasisene elektrisüsteem peaks nüüd parimas vormis olema.
Lisaks oli lõpuks põhjust esimesed palgid vineeri alt välja kraapida ja seetõttu on see väike kööginurk nüüd meil kõigele vaatamata päris kena ja annab innustust edasi toimetada. Eks see suur valge karp seinal on natuke harjumatu, aga kui võrrelda sellega, mis meil enne kojas oli, ei saa kuidagi nuriseda. Nüüd jääb veel oodata, et Elektrilevi uuesti plommima tuleks. Peale selle lubasid nad tulla ja ühe pehkinud elektriposti meil õue peal välja vahetada. Ja sealt postist majani ilmselt liinid ka. Ja siis on meil elektriasjad päriselt korras.

No comments:

Post a Comment